ABSL MANAGEMENT & TÝM

PŘEDSTAVENSTVO ABSL

Jaromír Staroba

Předseda představenstva, Prezident (ABSL)

Ředitel Prague Capability Center (AB InBev)

Jaromír vede AB InBev Global Capability Center v Praze s týmem více než 900 profesionálů, kteří řídí obchodní služby v oblasti logistiky, lidských zdrojů, financí, zákaznické a digitální zkušenosti zaměstnanců a nákupu.

V AB InBev působí od roku 2006 a má zkušenosti z různých oblastí, jako je řízení dodavatelského řetězce, HR, projektové řízení včetně implementací systémů v oblasti BSC i obchodních operací. Jaromír pevně věří v repurposing obchodních center pro činnosti s přidanou hodnotou prostřednictvím digitální transformace a datové AI/ML a ambasadora Diversity&Inclusion.

Jonathan Appleton

člen představenstva ABSL,

Výkonný ředitel ABSL

Jonathan je generálním ředitelem ABSL Česká republika, která zastupuje zájmy globálních center sdílených služeb a outsourcingových firem v České republice, jedné z nejvýznamnějších evropských outsourcingových destinací. Jonathan má více než 20 let zkušeností v regionu střední a východní Evropy a dříve působil jako ředitel společnosti PwC Česká republika, kde podporoval klienty z oblasti podnikových služeb v České republice a v celé střední a východní Evropě.

František Havel

Člen představenstva ABSL,
Vedoucí provozu Globálního Servisního centra ve společnosti Sandoz

František Havel, manažer strategie a provozu NGSC Praha v globálním servisním centru společnosti Novartis v Praze. Má bohaté zkušenosti z více než 19 let působení v sektoru globálních podnikových služeb. Zabýval se jak zvyšováním efektivity procesů, tak zvyšováním kvality poskytovaných služeb v oblasti IT/telekomunikací, financí a lidských zdrojů.

Jeho cílem v představenstvu ABSL je zvyšovat povědomí o tomto sektoru v České republice, propagovat význam klíčových dovedností, jako jsou nejlepší obchodní partnerství, a oslovovat kvalifikované odborníky a talentované absolventy.

Roman Pavloušek

Člen představenstva ABSL,
Globální Manažer FSC ve společnosti Atlas Copco Services

Roman je zkušený výkonný ředitel s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti financí a účetnictví, IT, rizik a compliance a provozu. V současné době vede funkci Global Finance SSC pro globální výrobní společnost Edwards Ltd., kde je zodpovědný za řízení centralizovaných finančních procesů (Procure-to-Pay, Order-to-Cash, Record-to-Report, Information Provision&Analysis) a vede více než 130 zaměstnanců ve střediscích v České republice a Jižní Koreji.

Jan Skoták

Člen představenstva ABSL,
Vedoucí Regionálního centra společnosti Infosys

Jan je vedoucím regionálního centra Infosys BPO, který je zodpovědný za přítomnost a činnost Infosys BPO v České republice. Kromě toho řídí vztahy s klienty a obchodní růst pro portfolio společností z žebříčku Fortune 500 v Evropě, USA a Brazílii. Je členem globální manažerské rady společnosti Infosys. Jan pracuje ve společnosti Infosys více než 10 let a byl zakládajícím členem týmu, který vybudoval přítomnost Infosys BPO v regionu střední a východní Evropy. Řídil první globální operace Infosys BPO z regionu CEE a následně zastával několik provozních, obchodních a strategických rolí v Evropě a USA.

Ota Kulhánek

Čestný člen představenstva ABSL

Ota pracuje v oboru SSC / BPO od roku 2003. Od roku 2011 vede interní SSC pro společnost Accenture v Praze. Od roku 2003 do roku 2011 pracoval v oblasti BPO, naposledy vedl BPO v oblasti financí a účetnictví pro Accenture v České republice. Mezi jeho odborné oblasti patří: SSC / BPO trh a řízení, finance a účetnictví, projektové řízení a provozní dokonalost.

Miroslava Kučerová

Člen představenstva ABSL,

Generální ředitelka společnosti Carrier

Miroslava pracuje v oblasti podnikových služeb od roku 2002 na různých pozicích v oblasti financí a účetnictví, lidských zdrojů a mezd. V současné době vede centrum Carrier Business Services v Praze s týmem 250 zaměstnanců, kteří poskytují služby v zemích EMEA. Miroslava je zapálená pro využití plného potenciálu lidí, angažovanost zaměstnanců a firemní kulturu. Miroslava je aktivní mentorkou ve skupině Minerva21, která podporuje další ženy v jejich seberozvoji a vlivu na společnost v České republice.

Helle Juhl McDermott

Člen představenstva ABSL,
Senior Director Managed Services, ADP

Helle is originally from Denmark and has more than 20 years in Shared Services. She is a certified coach and NLP practitioner and is volunteering as a mentor for the Nordic Chamber of Commerce’s “Mentoring Exchange” and “Women helping women in business” for Torch. As part of her role at ABSL, she wants to focus on sharing the experience of smaller but very fast-growing centers, as well as promoting diversity.

Iveta Chválová

Člen představenstva ABSL,

Výkonná ředitelka SAP Services

Iveta Chválová, generální ředitelka SAP Services v Praze. Kromě své funkce ředitelky vede také mezinárodní tým globální mobility s celkovou odpovědností za všechny přeshraniční přesuny a relokace v rámci společnosti SAP. Ve společnosti SAP začala pracovat po ukončení vysokoškolského studia v roce 2005. V rámci své práce v ABSL chce aktivně přispívat k růstu sektoru podnikových služeb. Věří, že potenciál je obrovský, a je přesvědčena, že podnikové služby jsou stále důležitější součástí celého hodnotového řetězce firem.

Jan Nedělník

Člen představenstva ABSL,

Generální ředitel společnosti Konecta Czech & Hungary & Slovakia

Jan Nedělník, generální ředitel Comdata Czech a Comdata Hungary. Jan Nedělník má více než 15 let zkušeností v oboru BPO a více než 10 let v kontaktním centru Comdata. Comdata je držitelem Diamantového ocenění za implementaci vládní help-line COVID19. Společnost okamžitě a pružně reagovala na výzvu vlády a podpořila linky 112 a 1212, které zkolabovaly pod obrovským množstvím dotazů. V rámci ABSL by rád zvýšil povědomí o tomto odvětví v regionech, zaměřil se na CSR aktivity a předal zkušenosti společnosti Comdata z tohoto prostoru ostatním členům ABSL.

Adam Kiwalski

Člen představenstva ABSL,

GBS Head delivery management ve společnosti Siemens

Adam je profesionál v oblasti sdílených služeb s 15 lety prokazatelných zkušeností v globálním prostředí. Adam řídil různé projekty transformace procesů, harmonizace a digitalizace v globálním měřítku. Při vývoji nejlepších procesů ve své třídě napříč oblastmi poskytoval odborné znalosti procesů a poradenské služby řadě korporací.

Specializace: poskytování služeb, transformace, digitalizace procesů, dodržování procesů, sdílené služby, projektové řízení, LeanSixSigma.

Bohumil Říha

Člen představenstva ABSL,

Generální ředitel Johnson&Johnson Global services v Praze

Kromě funkce ředitele vede také tým pro nákup v regionu EMEA a je členem globálního týmu pro nákup.

Ve společnosti Johnson & Johnson začal pracovat v roce 2016 a má rozsáhlé zkušenosti v oblasti nákupu, lidských zdrojů a financí z více než 18 let působení v oblasti provozu, transformace a přeměny v globálních podnikových službách a outsourcingu podnikových procesů.

Bohumil pevně věří v silné stránky lidí v sektoru globálních služeb a chce se zaměřit na rozvoj sektoru prostřednictvím růstu našich lidí.

Marek Rešovský

Člen představenstva ABSL,

Generální ředitel společnosti Deutsche Telekom Services Europe SK & CZ

Marek Rešovský pracuje ve skupině Deutsche Telekom již 16 let. Během této doby prošel různými manažerskými pozicemi zejména v oblasti financí a controllingu. Od roku 2012 působil jako finanční ředitel společnosti T-Systems Slovakia, působí také v hospodářských komorách a dalších profesních organizacích (AmCham, IT Valley, CFO Club). Marek vystudoval Ekonomickou fakultu TU v Košicích, kterou úspěšně absolvoval v roce 2002. Od června 2017 působí jako generální ředitel ve společnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia a od srpna 2022 také jako generální ředitel ve společnosti Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic. Za své manažerské úspěchy získal několik národních i mezinárodních ocenění, včetně posledního ocenění The BIZZ v kategorii Nejlepší vedoucí společnosti. Díky úspěšné transformaci Deutsche Telekom Services Europe Slovakia se mu podařilo vybudovat jedno z nejoceňovanějších center sdílených služeb na Slovensku.

Tým ABSL

Více informací o ABSL jako zaměstnavateli najdete na našem profilu na Welcome to the Jungle. Děkujeme WTTJ za vytvoření těchto videí a fotografií, které tak krásně zobrazují náš účel jako asociace.

Naše Role a Kontakty

Helena Tabakovová

Vedoucí provozní manažerka: Rozvoj obchodu a Konference

Helena.Tabakovova@absl.cz

Helena came to ABSL with direct experience from the international expert and contact center BlueLink International CZ, where she worked as a Brand and Employee Experience Manager. She was engaged in projects that won BlueLink prestigious awards in the area of business services. Helena also has significant work experience from the media as well as NGOs as a project and marketing manager.
As the Operations Manager at ABSL she is mainly responsible for business development, developing relations with ABSL members and partners and is in charge of ABSL projects and events at the operational level.

Iveta Kocmanová

Manažerka událostí a komunity: Networkingové akce a Členství

iveta.kocmanova@absl.cz

Jarmila Drastíková

Manažerka vzdělávacích programů: ABSL Fusion Programmes (ABSL Fusion Professional, ABSL Fusion Leader a MBA GBS)

Jarmila.Drastikova@absl.cz

Jarmila is passionate about people and enjoys seeing them grow within a company and become successful.

For more than twenty years, she was gaining human resources experience at companies like Albert, ADP, Deloitte, in the key areas of expertise – Talent and Development, Change Management activities, Onboarding, Recruitment, Data Analysis and Client Relationship Management.

Life–long learning believer that never stops learning.

Adela Pilatová

Manažerka odborných činností a projektů: ABSL Report, Survey, Diamond Awards a další

Adela.Pilatova@absl.cz

Adela came to ABSL with direct experience from the business services as she previously worked for one of our founding members Zebra Technologies. She used to work for the ABSL as the Operations Manager. The last 4 years she spent taking care of her small children and now she returned to be responsible for various projects.

Ivana Smatanová

Tvůrce marketingu a obsahu: Webové stránky, sociální média, e-mailing, databáze pro správu kontaktů, branding

Ivana.Smatanova@absl.cz

Ivana joined ABSL in August 2022 to help in building awareness about the value added of business services sector using her marketing skills and experience gained in multinational companies. She graduated University of Economics in Prague in the field International Business. During her studies, she has already been passionate about marketing and communication. Thanks to internship in online marketing agency and coordination of marketing activities for multinational logistic company in Czechia, Slovakia and Hungary, Ivana gained complex marketing & project management skills and developed her creativity and out-of-the-box thinking which she is eager to apply in ABSL. She likes spending her free time horse-riding and beach volleyball.

Darie Zmatlíková

Koordinátorka financí a administrativy

Darie.Zmatlikova@absl.cz

Marta Lipovská

PR konzultantka, vedoucí oddělení PRCOM

Marta supports the activities of ABSL by communicating with the media on behalf of the association and by providing other PR services. She has a great understanding of the business services sector and topics such as HR or IT. In her previous roles she worked for local media agencies as well as in a PR team of Oracle. In 2008, she founded a PR agency PRCOM, which provides services to many local and international companies and helps them achieve their business goals.

PŘIPOJTE SE K ABSL

Vítáme nové členy, kteří se chtějí připojit ke společnému hlasu služeb pro podniky v České republice.